Logo Logo

Tanıtım 

Kur’an ve Ehlibeyt (a.s) mektebi maarifi alanında ansiklopedi, wiki, ilmi araştırma dergisi, kütüphane ve dokümantasyon merkezleri gibi çeşitli web siteleri kalıbında bilgi ve maarif hacmi artmış,ulusal web kanalında kitle iletişim araçları dağınık şekilde yer almışve diğer taraftan bu maarif yanlış ve ilgisiz bilgilerle karışmıştır. Hatırlatılan bu işler, Ehlibeyt (a.s) alanında ulusal web kanalında doğru ve tutarlı bilgiye ulaşılması sorununu ortaya çıkarmıştır.

Ehlibeyt (a.s) maarifi alanında bilgiye ulaşılmasının öneminin göz önünde bulundurulmasıyla dünyaya Ehlibeyt mektebinin tanıtılması ve keza Ehlibeyt (a.s) tabileri kaynaklara kolay ulaşımı doğrultusunda kuşatıcı birkaç dilde tematik fihristin oluşturulması hedefiyle web kanalı altında uluslararası web kanalı tasarlanmıştır. Aşamalı yapısallıktan istifade edilen bu tematik kılavuzda feri konulara ulaşımın arttırılması amacıyla asli konuların her birisi fer’i konulara bölünmüş ve keyfiyet ve içeriğin sunulması açısından web siteleri değerlendirilmeye çalışılmıştır. Ancak bu tematik kılavuz, içerik, bağlantılar ve site değişiklikleri dâhil olmak üzere herhangi bir web sitesinin içeriğinden sorumlu değildir.

Kriterler

  • Kur’an ve Ehlibeyt (a.s) Mektebini tanıtma ve bilimsel ve kültürel kullanım ve uygulamaları konulu yararlı ve güncel içeriğe sahip web siteleri eklenir.
  • Ahlaki değerlere aykırı, İslami vahdet ve birliği bozan, İslam Cumhuriyeti nizamı karşıtı ve sapık fırka ve mezhepleri yayma ve aynı şekilde siyasi, askeri ve ekonomik kullanım içerikli web siteleri eklenmeyecektir.
  • Kültürel ürünler ve bilgi merkezleri mağazalarını kapsayan İslami içerik üreten siteler dışında, pazarlama ve reklam amaçlı web siteleri eklenmeyecektir. 

İletişim 

Kullanıcılar, istedikleri siteyi kılavuz sitede olmadığından emin olduktan sonra kriterler dikkate alınma koşuluyla, site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra siteye eklenmesi için sitenin öneri ve tavsiye kısmına ekleyebilirler. Ayrıca sitede kayıtlı siteler hakkında da yorum ve raporlarını sunabilirler.